снимка:Мариан Пеев

Баскетболистите на Ямбол записаха осмата си загуба от началото на  сезона в първенството на НБЛ.В домакинството срещу столичния Левски1914 отборът ,воден в този мач от Иван Чолаков успя да бъде равностоен  около 25 минути на съперника и след това не успя да се върне в мача и загуби с 69:83.Двубоят започна добре за Ямбол,чийто тим  водеше с 6-8точки.Постепенно обаче сините се пробудиха и  изравниха точковото съотношение.Все пак Ямбол спечели първата част с 22:21.През втората част сините допуснаха по-малко брак в изявите си,бяха и по-резултатни и  на полувремето водеха с 42:36.Левски реши мача в третата част,когато вдигна аванса си до 14точки-64:50.До края мача се доиграваше и сините спечелиха ,след като извадиха по-стойностни игрови аргументи в зала Диана.Пореден добър мач направи Милиян Боцка,но само неговите усилия не достигнаха ,за да се конкурира успешно Ямбол срещу сините.Явно е ,че отборът е в тежък период и в такива моменти играчите,треньорското и спортно-техническото ръководство трябва да усещат подкрепата на  феновете и на обществеността.Пълен запис на мача гледайте тази вечер от 21.05 по ДТВ